Batmanovo auto: Rychlý Robin! Aukční dům!

Video: Batmanovo auto: Rychlý Robin! Aukční dům!

Video: $4.6 Million Batmobile With George Barris - BARRETT-JACKSON 50th ANNIVERSARY 2024, Březen

Před tím, než se Christopher Nolan rozmaznává Bat-man (a série grafických románů, na kterých byla jeho verze založena) a před několika verzemi Batman, které byly po celém koncertě v průběhu 80. a 90. let 20. století, se objevila televizní seriál Batman v 60. letech. Adam West. Campy, trochu bizarní, plné tenkého zahaleného nápisu a věrného každému centimetru seriálu komiksů, původní série živých akcí Batman zůstala oblíbeným fanouškem dodnes. Jednou z nejlepších věcí na výstavě byla vysoká úroveň designové práce od každého, od kostýmů až po scénické umělce. Šedesátá léta Batmobile se objevila v sérii, nebyla přizpůsobena nikým jiným než George Barris. Auto zůstalo jedním z nejvznešenejších snímků ze série a pan Barris, který ve skutečnosti koupil vůz od Ford za 1,00 dolaru a "jiné cenné ohodnocení", si to uchoval ve své osobní sbírce po celá léta. Nicméně bylo nedávno oznámeno, že v lednu vstoupí na aukci.

Christopher Polk / Getty Images

Batmobile byl navržen kolem roku 1955 Lincoln Futura koncepční vůz. Vůz byl poprvé viděn na autosalonu v Chicagu v roce 1955, kde byla namalována perleťově bílá. Byla postavena ručně v Turíně v Itálii ve výši 250 000 dolarů. V roce 1959 natočil svůj filmový debut "Začal s Kissem". Dean Jeffries byl původně najat na vybudování Batmobile, ale když se výroba zvýšila o několik týdnů, nebyl schopen dokončit práci. George Barris souhlasil s tím, ale s pouhými třemi týdny, kdy mohl dokončit práci, rozhodl se vybavit auto, které už bylo v jeho obchodě a které by podle něj mohlo stát v Hollywoodu hit. On navrhl Batmobile kolem Lincoln Futura, který seděl ve svém obchodě po celá léta, a legenda se narodila. Bohužel, auto bylo v počátečním natáčení vystaveno problémům a výroba skončila nahrazením části motoru a převodovky díly Ford Galaxie, avšak celkový design zůstal. Vozidlo, které George Barris koupil za 1,00 dolaru, nyní stojí za to blíže 2 miliony dolarů. Máte-li takový druh peněz nakopnutí, trochu historie Bat může být vaše.

Doporučuje: