$ 70m Picasso vlastněný Steve Wynn byl náhodně šikmo dny před naplánovanou aukcí

Video: $ 70m Picasso vlastněný Steve Wynn byl náhodně šikmo dny před naplánovanou aukcí

Video: Steve Wynn Sells 'Penis Picasso' Painting for HUGE Profit - YouTube 2024, Duben

Nazvěme to bezcenné smůlu: milionář Steve Wynn viděl, že jeden z ceněných kusů jeho umělecké sbírky podléhá nepředstavitelným neštěstím poté, co se mu podařilo předčasně prodchnout prodloužení malířského válečkového pólu.Le Marin, autoportrét Pabla Picasso z roku 1943 měl být jednou ze tří prací, jejichž prodej by spustil Sierra Fine Art LLC, společnost zabývající se uměleckými díly, kterou založila Wynn po jeho odchodu z Wynn Resorts Ltd., po obviněních ze sexuálních pochybení. Ale podle aukčního domu Christieho má jen málo veřejný komentář k incidentu, válečkovaný malíř opřený o stěnu padl a připevněný pól punktil plátno malby "během závěrečných fází přípravy", jak uvádí Bloomberg.

V jednom z těch nočních scénických efektů domino vidíme ve světě výtvarného umění, nehodu způsobenou nejenomLe Marin ale další z tria obrazů (další Picasso má nárokFemme au chat pomáhat dans un fauteuil)na a to i z dražebního bloku, jelikož oba dělby byly prodány stejnou třetí stranou.

DON EMMERT / AFP / Getty Images

Le Marinměl předprodejní odhad 70 milionů dolarů, ale naštěstí pro Wynna jeho plány na tyto tři obrazy se zcela neztratily. Třetí malba,Dvojitý Elvis [Typ Ferus], portrét Elvise Presleyho od Andyho Warhola z roku 1963, skončil prodejem za 37 milionů dolarů proti předprodejnímu prodeji ve výši 30 milionů dolarů.

Wynnův právní zástupce Michael Kosnitzky nečekaně řekl, že se Wynn "rozhněval" na odkaz na poškozenou malbu a že se incident kvalifikoval jako "hrubá, zjevná nedbalost", ale ještě není známo, jaký bude další krok, nebo zda poškození obrazu bude možné opravit. Doufejme, že nejen Wynn a všichni ostatní s finančním zájmem, ale také milovníky umění po celém světě, to bude.

Doporučuje: